Архив за етитет: кандидати

Номерата на кандидат-президентите в бюлетината

1
Колаж: ООС-Варна

ЦИК изтегли номерата на вписване на кандидатите в бюлетината за гласуване на изборите за президент и вицепрезидент на 6 ноември, предаде „Фокус“. В кандидатпрезидентската надпревара ще се включат 23 кандидатпрезидентски двойки.

С №1 в бюлетината ще бъде вписана кандидатпрезидентската двойка Светослав Витков (кандидат-президент) и Иван Велков (кандидат-вицепрезидент) от Инициативен комитет.

С № 2 ще са Веселин Марешки (кандидат-президент) и Петър Петров (кандидат-вицепрезидент), издигнати от Инициативен комитет.

С № 3 в бюлетината избирателите ще могат да гласуват за Велизар Енчев (кандидат-президент) и Биляна Грънчарова (кандидат-вицепрезидент) от ПП „Движение за радикална промяна българската пролет“.

С № 4 в бюлетината ще участват независимите кандидати Пламен Орешарски (кандидат-президент) и Данаил Папазов (кандидат-вицепрезидент).

С №5 в бюлетината ще бъдат включени кандидатите на ПП „Християн-социален съюз“ – Жорж Ганчев (кандидат-президент) и Кольо Парамов (кандидат-вицепрезидент).

С № 6 в бюлетината ще бъдат независимите кандидати Диана Димитрова (кандидат-президент) и Габриел Герасимов (кандидат-вицепрезидент).

С №7 гласоподавателите могат да гласуват за кандидатпрезидентската двойка на Реформаторския блок Трайчо Трайков (кандидат-президент) и Съби Събев (кандидат-вицепрезидент).

С № 8 в бюлетината ще бъда вписани независимите кандидати Бисер Миланов-Петното (кандидат-президент) Красимир Настев (кандидат-вицепрезидент).

С № 9 ще се състезават независимите кандидати Владимир Кузов (кандидат-президент) и Борислав Ноев (кандидат-вицепрезидент).

С № 10 в бюлетината ще са Александър Томов (кандидат-президент) и Радослав Радославов (кандидат-вицепрезидент) от ПП „Българска социалдемокрация – Евролевица“.

С № 11 ще може да се гласува за Йорданка Колева (кандидат-президент) и Веселин Христов (кандидат-вицепрезидент), издигнати от Инициативен комитет, представляван от Иван Иванов Стамболиев.

С № 12 в бюлетината ще участва кандидатпрезидентската двойка на КП „ПП Движение 21 – ПП НДСВ“ Татяна Дончева (кандидат-президент) и Минчо Спасов (кандидат-вицепрезидент).

С № 13 в бюлетината ще бъдат Румен Радев (кандидат-президент) и Илияна Йотова (кандидат-вицепрезидент), издигнати от Инициативен комитет, представляван от Стефан Ламбов Данаилов, подкрепяни от БСП.

С № 14 в бюлетината ще бъдат кандидатите на ПП „Българска демократична общност“ Господин Тончев(кандидат-президент) и Андрей Андреев (кандидат-вицепрезидент) в листата.

С № 15 в бюлетината ще бъдат вписани кандидатите на КП „КАЛФИН-ПРЕЗИДЕНТ“ Ивайло Калфин (кандидат-президент) и Любомир Халачев (кандидат-вицепрезидент).

С № 16 в бюлетината ще бъдат независимите кандидати Камен Попов (кандидат-президент) и Георги Неделчев (кандидат-вицепрезидент).

С № 17 в бюлетината ще бъдат включени кандидатите на ПП ГЕРБ Цецка Цачева (кандидат-президент) и Пламен Манушев (кандидат-вицепрезидент).

С № 18 в бюлетината ще бъдат записани Румен Гълъбинов (кандидат-президент) и Веска Волева (кандидат-вицепрезидент), издигнати от Инициативен комитет, представляван от Ивайло Пламенов Велинов.

№ 19 жребият отреди за кандидатпрезидентската двойка на КП „Обединени патриоти – НФСБ, АТАКА и ВМРО“ Красимир Каракачанов (кандидат-президент) и Явор Нотев (кандидат-вицепрезидент).

С № 20 ще бъде вписана кандидатпрезидентската двойка на ПП „Балканска демократична лига“ Кемал Рамадан (кандидат-президент) и Момчил Добрев (кандидат-вицепрезидент).

Под № 21 ще бъдат независимите кандидати Пламен Пасков (кандидат-президент) и Светозар Съев (кандидат-вицепрезидент).

Под № 22 ще са кандидатите на ПП „Българско национално обединение“ Димитър Маринов – Митьо Пищова (кандидат-президент) и Радослав Петров – Радо Шишарката (кандидат-вицепрезидент).

С № 23 в бюлетината ще са независимите кандидати Николай Банев (кандидат-президент) и Сали Ибрям (кандидат-вицепрезидент).

„Новото в бюлетината ще бъде квадратчето „Не подкрепям никого“. Гласът ще се брои за действителен, но не се разпределя пропорционално към никоя от кандидатпрезидентските двойки. Това ще увеличи активността на избирателите, но няма да се отрази при разпределянето на гласовете“, поясни по-рано говорителят на ЦИК Александър Андреев.

Официално предизборната кампания се открива в четвъртък (6 октомври).

Гледат делата за касиране на изборите във Варна

Гледат делата за касиране на изборите във Варна

Варненският административен съд ще разгледа днес делата за касиране на местния вот в морския град.

15 жалби са подадени срещу решението на ОИК за обявяване на общинските съветници. Сред жалбоподателите са БСП, АБВ, коалициите „Живот за Варна” и „Кирил Йорданов – кметът на Варна”, както и кандидати, които не успяха да влязат в местния парламент.

Трима неуспели кандидати оспорват резултата от изборите за кмет. Това са Кирил Йорданов, Данаил Папазов и Анелия Клисарова.

 

Източник: Дарик Варна

Кметове на ГЕРБ ще управляват всички варненски райони

Кандидатите на ГЕРБ спечелиха изборите във всички варненски райони. След като на първи тур в „Одесос” беше избран Георги Недев, а в „Младост” Христо Христов, балотажите бяха спечелени в „Приморски” от Петя Проданова, във „Владислав Варненчик” – отНиколай Костадинов, в „Аспарухово” – от Калина Белмезова.

В „Приморски” досегашният кмет Петя Проданова победи с 61,58 % (5 698 гласа) Пламен Градинаров (независим и подкрепен от БСП), който получи 38.42% (3 555 гласа).

Във „Владислав Варненчик” Неделчо Михайлов („Нашият град”) загуби кметския си пост. За него бюлетина пуснаха 42,12 %от избирателите (3 147 гласа), докато опонентът муНиколай Костадинов събра 57,88 % (4 325 гласа).

В „Аспарухово” новият кмет е Калина Белмезова, за която гласуваха 57,18 % (2 734 гласа). Конкурентът й Мартин Златев (независим и подкрепен от БСП) остана с 42,82 % (2 047 гласа).

Балотажът в село Тополи спечели Демир Георгиев (ГЕРБ). Той получи 56,03 % (729 гласа), а опонентът му Благовест Георгиев (АБВ) – 43,97 % (572 гласа)

 

Източник: Дарик Варна
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1525073

Пресяха кандидатите за шефове на три общински дирекции

Пресяха кандидатите за шефове на три общински дирекции

© Дарик Варна, архив  

Ясни са имената на кандидатите, допуснати за участие в конкурсите за директори на три ключови общински дирекции.

Кандидатите да оглавят дирекция „Местни данъци“ са общо 8, като трима от тях не са допуснати до конкурса, тъй като не са удостоверили изискуемия професионален опит от 4 години в област, свързана с изпълняваните преки задължения. До финала на конкурса са допуснати Галя Стефанова, Дияна Стефанова, Николай Бонев, Ивайло Гидиков и Светлозара Стоянова. Тестът за директор ще се проведе на 11 март.

Петима са и допуснатите до конкурса за шеф на дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване„. Новият началник ще бъде избран сред Николай Денчев, Виктор Антонов, Петър Гърбузов, Светослав Симеонов и Ивелина Петкова. Те ще бъдат подложени на тест на 25 февруари.

Общо 5 са кандидатствали за шефското място в дирекция „Финансово-стопански дейности„. До финалния тест на 5 март са допуснати четирима – Галя Стефанова, Цанка Труфева, Иванка Иванова и Ивайло Гидиков.

За заемането на директорски пост в дирекциите „Финансово-стопански дейности“ и „Местни данъци“ се изисква магистърска степен на образование в областта на икономиката, а за дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ по техническа специалност.

Конкурсите за заемане на длъжността ще се проведат чрез решаване на тест и интервю.Максималното възнаграждение, определено и за трите позиции, е до 1300 лева.

Източник: Дарик Варна

Ето кои са кандидатите за депутати във Варна

Представяме ви водачите на партийните листи от Варненския регион:

Ето кои са кандидатите за депутати във Варна

ГЕРБ – Лиляна Павлова

„БСП лява България“ – Ангел Найденов

ДПС – Йордан Цонев

„България без цензура“ – Николай Бареков

Реформаторски блок – Радан Кънев

„Алтернатива за българско възраждане“ – Ивайло Калфин

„Патриотичен фронт – НФСБ и ВМРО” – Валентин Касабов

„Атака“ – Волен Сидеров

„Глас Народен“ – Светослав Витков

НДСВ – Антония Първанова

„Десните“ – Христо Панчугов

„Зелените“ – Калина Павлова

„Левицата и Зелена Партия“ – Иван Иванов

„Партия на Зелените“  –  Александър Сурталов

Български Национален Съюз – НД – Владимир Василев

„Българска социалдемокрация” – Александър Томов

„Движение 21“  – Татяна Дончева

„Нова алтернатива“ – Пламен Костадинов

„Нова България“ – Иван Георгиев

„Нова сила“ – Димитър Николов

„Новото време“ – Станимир Киряков

„Обединена България” – Милен Бакърджиев

Общество за Нова България – Нели Андреева

„Република БГ“ – Милена Димитрова

Социалдемократическа партия – Красна Малинова-Златанова